Jdi na obsah Jdi na menu
 


Do Vranic, k hospodě Na Verandě u Toulovců, se lze dostat ze dvou směrů. Z Nových Hradů směr Proseč, kousek za městečkem je odbočka doleva (šipka koupaliště) se dá s autem zajet až ke koupališti, pak je cesta hnusná a spíše pro pěší nebo bycikl. Pěkně podle potoka, až k hospůdce. Z Hradů je to asi 4 kiláky.

 

Pro automobilisty je lepší cesta přes Novou Ves u Jarošova, odtud úzkou cestou dolů k Vranicům a před lesem využít záchytného parkoviště.

 

Obrazek

POZOR! Ve Vranicích nezaparkujete!

 

Do Nových Hradů ovšem jezdějí i autobusy, například z Pardubic jede autobus z pětky v 7.30, z Hradce Králové v 10.30 ze dvojky (atd.)

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hele,

(pompano, 18. 10. 2007 21:23)

teď jsem si tady všim zprávy o potlachu ve Vranicích, kterej měl bejt v červnu. No to bych byl přijel taky, vědět to. Bude teda příští rok zasejc?
Do Novejch Hradů jsme jezdili tak před 30-40 lety, v posledních letech to ale párkrát do roka prostě nemůžu vydržet a musím se tam aspoň projít ... :-)

Re: Hele,

(laco, 11. 5. 2013 8:47)

Potlach starých pardů bude jako každý rok 1. sobotu v červnu, po jednoleté přestávce už stále ve Vranicích.
Volný vstup - jen pro trampy :-)

potlach

(Laco, 20. 5. 2009 14:28)

Potlach je otevřenej pro každýho, kdo s dobrou vůlí přichází a tramský pravidla ctí

mezník

(pompano, 30. 4. 2009 21:09)

tak ti mě pevy napadla ještě jedna věc, když teda jsi ve Vranicích u Toulovce jako doma... mám totiž dotaz: před lety býval někde tam u toho parkoviště nad Vranicema nevelký mezník, a na něm něco vytesaného, nevím přesně co. Před pár lety jsem si ho chtěl vyfotit, a myslel jsem, že jdu vpodstatě najisto, ale nenašel jsem ho: že by ho někdo ukradl? nebo uschoval? nevíš o tom něco bližšího? ...se o tyhle věci zajímám, nemohl to snad být mezník chamaréovského panství Neuschloss?

... klidně...

(pompano, 26. 3. 2009 17:56)

...třeba i příští rok, jestli se sem díváš jen jednou ročně, takže letos to už stejně nestihnem :-/

jakej nadpis by to měl bejt? :-/

(pompano, 25. 3. 2009 22:42)

Tak vida, pevy se přece ozval. Minulý rok jsem na ten potlach dorazil a seznámil jsem se tam s jistým Krtkem (teda doufám, že to byl krtek, nebo tak nějak).
Ale ten mi řek, že v Kutříně jsou zrovna taky nějaký trampové a to mě už nic neudrželo, musel jsem hned jít potmě do Kutřína. Druhej den jsem šel přes Proseč zpátky (protože jsem měl auto na tom parkovišti nad Vranicema) ale teda měl jsem strašnou žízeň. Tak teď už teda pevy víš, jak to bylo... :-)
Nebyl´s tam vloni na tom potlachu náhodou taky? Měl´s v tom případě třeba na sebe napsat "PEVY".
Ale jak jsem tady psal už před rokem, jezdím se dost často kolem Novejch Hradů aspoň projít, protože jsem na ně od zatíženej. Nechceš se někdy domluvit, že bychom se sešli třeba u Toulovce a dali si pivo? Třeba i na tom potlachu, ale to zase nevím, jestli se neurvu a nepudu zase do Kutřína :-/
Co Ty na to?
:-)

jojo

(pevy, 16. 3. 2009 0:36)

I když je to trochu opožděná reakce, ale Toulovce já navštěvuju skoro každou sobotu :-)).

potlach 2008

(pompano, 9. 6. 2008 20:27)

Tak co, pevy, byl´s v sobotu u Toulovce?

Tyto stránky......

(pevy, 14. 4. 2008 0:50)

Vidím, že zde doslova "chcípnul pes" :-)). Ten ve Vranicích v hospodě je ale rozhodně živý až až....

Potlach ve Vranicích

(pevy, 1. 3. 2008 21:05)

Hospodu ve Vranicích navštěvuji celkem pravidelně :-)), neboť v této oblasti vlastním chatu. Zajímalo by mne, jestli chystaný potlach bude pouze pro pozvané "pardy" (uzavřená společnost), nebo otevřen případným "spřízněným" posluchačům ? Díky za případnou reakci.